Poczta walentynkowa
Bal karnawałowy 2024
15 stycznia w naszej szkole odbyła się wyjątkowa zabawa karnawałowa, która dostarczyła uczniom niezapomnianych chwil radości i śmiechu. Szkolne korytarze zapełniły się kolorowymi przebraniami uczniów, tworząc barwną mozaikę. Na pięknie udekorowanej Sali gimnastycznej pojawiły się kolorowe postaci. Nie zabrakło super bohaterów, księżniczek, zwierzątek i innych oryginalnych kreacji, co dodatkowo urozmaiciło atmosferę karnawałowego świętowania. Rozrywkę uczestnikom balu zapewniła pani animatorka Dagmara Wrzeszcz-Kowalczyk, która nikomu nie pozwoliła się nudzić. Uczniowie uczestniczyli w tańcach, konkursach kostiumowych i quizach tematycznych. Atmosfera była pełna pozytywnej energii, a śmiech rozbrzmiewał w całej szkole. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele radości, a to było głównym celem tego balu. Okazała się też doskonałą okazją do integracji, wspólnego świętowania i budowania pozytywnych relacji wśród uczniów. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych, pomysłowych i kolorowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok
23
"Bezpieczne ferie"
12 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami policji w ramach akcji "Bezpieczne Ferie". Miało ono na celu edukację uczniów na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Podczas prelekcji policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Podczas spotkania uczniowie zadawali pytania i uzyskali praktyczne wskazówki, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas ferii.
6
ZAPRASZAMY
Szkolne Jasełka
Święto Szkoły, Święto Naszego Patrona - Janusza Korczaka.
- 17
W dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym wyzwań i dynamicznych zmian, istnieją pewne wartości, których znaczenie wydaje się być niezmienne. Jednym z nich jest edukacja i troska o dobro dzieci. Święto Patrona naszej Szkoły jest wyjątkowym momentem, podczas którego społeczność szkolna skupia się na wartościach propagowanych przez wybitnego pedagoga i humanistę - Janusza Korczaka.
Dnia 12 grudnia 2023 roku Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Ewy Stępkowskiej i Pani Ewy Woźniak przygotował apel z okazji Święta Szkoły. Cała nasza społeczność odśpiewała hymn szkolny; zostały także złożone kwiaty przy popiersiu w holu szkoły, a Pani Dyrektor przypomniała znaczenie symboli widniejących na sztandarze szkolnym. Po przemówieniu Pani Dyrektor wszyscy obejrzeliśmy prezentację na temat życia i działalności Janusza Korczaka.
W ramach obchodów Święta Szkoły, klasy miały do wykonania różne zadania związane z Patronem Szkoły. Klasy I - III wspólnie z wychowawcami wykonywały ilustracje do dzieł Janusza Korczaka. Klasy IV - VI miały za zadanie odnaleźć odpowiedzi na przygotowane pytania, które zostały ukryte w różnych miejscach w szkole i ułożyć z nich życiorys Janusza Korczaka. Natomiast klasa VIII obejrzała wzruszający film o życiu, działalności i tragicznej śmierci Korczaka, pogłębiając swoją wiedzę na temat tego Wielkiego Pedagoga.
Janusz Korczak, znany również jako Henryk Goldszmit, to postać niezwykła, która poświęciła swoje życie pracy z dziećmi. Jego podejście do wychowania oparte było na szacunku do indywidualności każdego dziecka, a także na przekonaniu, że edukacja powinna rozwijać nie tylko umysł, ale również serce. To właśnie wartości te są centralnym punktem obchodów Święta Szkoły im. Janusza Korczaka.
Ponadto, ważnym elementem obchodów jest promowanie idei praw dziecka. Janusz Korczak był prekursorem działań na rzecz praw małego człowieka, a obecnie szkoły starają się włączyć uczniów w działania edukacyjne dotyczące tych kwestii. Może to obejmować zajęcia dotyczące równości, tolerancji, czy zrozumienia różnorodności kulturowej
Obchody Święta Szkoły to czas, kiedy społeczność szkolna skupia się na wartościach, które stały się nieodłączną częścią dziedzictwa tego wybitnego pedagoga. Prezentacje, zadania, warsztaty - wszystko to ma na celu nie tylko uczczenie pamięci Janusza Korczaka, ale również inspirację dla współczesnych nauczycieli i uczniów.
BohaterON
- 6
W bieżącym roku szkolnym nasza palcówka Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Biedaszkach przystąpiła do akcji BohaterOn w Twojej szkole.
Nasi uczniowie w ramach ogólnopolskiej kampanii poznali historię Powstania Warszawskiego. Wykorzystaliśmy materiały edukacyjne przygotowane na poszczególne etapy edukacyjne z zakresu zajęć historyczno-patriotycznych.
Dzieci klas 4-5 na lekcjach języka polskiego wysłuchali opowiadania ,,Iskra nadziei”. Bardzo przeżywali losy bohaterki, co wyrazili w czasie dyskusji. Chętnie pracowali w grupach, przygotowując ,,Latające plakaty”, na których umieszczali swoje skojarzenia związane z treścią lektury. Uczniowie klasy 4 przygotowali kolorowanki. W ten sposób powstała gazetka edukacyjna w pracowni języka polskiego.
Na lekcji historii uczniowie z klasy piątej pracowała na materiałach ,,Mały roznosiciel nadziei”. Zrozumieli, jak ważną rolę w Powstaniu Warszawskim odgrywały dzieci, które narażały swoje życie.
Pozwoliło im to poznać, jak wygląda miłość do ojczyzny. Młodzież z klasy 8 zgłębiła historię powstania na podstawie programu ,,Co to za historia” Pani Lucyna Gabryszak - pedagog szkolny przeprowadziła lekcję GODZINA „W” – O KAMPANII SPOŁECZNEJ BOHATERON .
Dodatkowo przeprowadzono zbiórkę zniczy, które zostały przekazane na cmentarz na Rosie w Wilnie. Każdy z nich posiadał logo naszej szkoły. Akcję koordynowała p. Joanna Górniak–Kręciewska. Uczniowie, przedstawiciele samorządu uczniowskiego, zapalili znicze pod pomnikiem w Kętrzynie - Pomnik w Hołdzie Poległym w latach 1939-1956. Odwiedzili również kętrzyński skatepark, w którym można obejrzeć mural namalowany w hołdzie walczącym w Powstaniu Warszawskim.
Szkolny korytarz ozdabiały prace plastyczne upamiętniające powstańców - BohaterOn. Najlepsze trzy plakaty zostały nagrodzone drobnymi upominkami.
W trakcie trwania naszych działań odbył się IX Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej - ,,Tobie, Polsko”. Muzyczna lekcja pozwoliła uczniom pokazać bogatą gamę utworów patriotycznych. Jest to również okazja do nauki pieśni i przekazywania ich z pokolenia na pokolenie.
Wszystkie podjęte działania miały uświadomić, jak ważną rolę odegrali powstańcy, abyśmy teraz mogli spokojnie żyć. Nasi uczniowie zdali sobie sprawę z tego, że należy pamiętać o żyjących żołnierzach i wyrażać im naszą wdzięczność za wolną Polskę.
Andrzejki w klasie I - tradycje, wróżby i słodki poczęstunek.
Dzieci uwielbiają magiczne chwile i tajemnicze obrzędy, dlatego też andrzejki z wróżbami stały się popularną tradycją również wśród najmłodszych uczniów, zwłaszcza w klasie pierwszej. To nie tylko okazja do świetnej zabawy, ale również doskonały sposób na integrację w nowej grupie. Wprowadzając elementy magii, wróżb i wspólnego poczęstunku, tworzy się niezapomniane wspomnienia, które będą towarzyszyć maluchom przez wiele lat. To święto nie tylko integruje grupę, ale również uczci pierwszy rok nauki w szkole podstawowej, wzbogacając go o niezapomniane doświadczenia i uśmiechy na twarzach najmłodszych uczniów.
12
17 listopada - XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Uczniowie klas 3 – 8 zmierzyli się z tabliczką mnożenia w różnego rodzaju zadaniach przygotowanych przez nauczyciela matematyki. Był to dzień pełen pozytywnej energii i dobrej zabawy z matematyką. Nie zabrakło także emocji podczas rywalizacji między uczniami klas 4 – 8, którzy uczestniczyli w konkursie matematycznym walcząc o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Zaszczytne pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy VI w składzie: Milena Bagińska, Konrad Jarmuszewicz i Krzysztof Skórski.
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom XIII ŚDTM.
Celebrowanie każdego święta związanego z matematyką jest okazją, aby zachęcić uczniów do odkrywania swoich matematycznych zdolności. Dziękujemy i zapraszamy do zabawy w kolejnej edycji obchodów ŚDTM !!!
15
"Tajemniczy Skrzat" – Teatr w naszej szkole.
We wtorek, 21.11.2023 r., do naszej szkoły zawitali wyjątkowi goście – aktorzy z krakowskiego Teatru Kurtyna ze spektaklem „Tajemniczy skrzat”, który zaintrygował nie tylko najmłodszych uczniów z przedszkola, ale także dzieci z klas I-III.
„Tajemniczy skrzat” to bajka profilaktyczna dedykowana przedszkolakom i dzieciom klas I-III szkół podstawowych. Spektakl zwraca uwagę na problemy współczesnych, przebodźcowanych dzieci, których często jedyną rozrywką jest oglądanie filmików w telefonie lub granie na konsolach. Dzieci cierpiących na brak wspólnej zabawy z rówieśnikami i brak przebywania na świeżym powietrzu. W spektaklu zwraca się również uwagę na otyłość, w szkołach, która jest wynikiem nie tylko złego odżywiania, ale również brakiem ruchu fizycznego.
Nasi najmłodsi uczniowie byli oczarowani barwnymi kostiumami aktorów oraz kunsztem, z jakim przedstawiali swoje role. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z teatrem na żywo, co z pewnością pozostawiło trwałe wrażenie. Dzieci poddały się magii teatru. Wspólne śmiechy, okrzyki zachwytu i brawa były dowodem na to, jak bardzo wszystkim przypadło do gustu to wyjątkowe wydarzenie.
21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Dzień Życzliwości to nie tylko jednodniowe wydarzenie, ale także okazja do zastanowienia się nad tym, jak ważne są drobne gesty życzliwości w naszym codziennym życiu. W naszej szkole nie uciekamy od okazji do celebrowania tego dnia, ponieważ uważamy, że życzliwość to fundament, na którym budujemy naszą społeczność szkolną. Jednym z kluczowych celów Dnia Życzliwości w naszej szkole jest promowanie pozytywnych relacji między uczniami, nauczycielami, a także całym personelem szkolnym. Wierzymy, że każdy gest życzliwości może mieć ogromne znaczenie i przyczynić się do stworzenia przyjaznego i wspierającego środowiska.W tym dniu zachęcamy naszych uczniów do dzielenia się uśmiechami, komplementami i pomocą dla innych. To także doskonała okazja, aby podkreślić, jak ważne są umiejętności, takie jak empatia i zrozumienie, które są kluczowe w budowaniu zdrowych relacji.
Tego dnia drzwi sal zostały ozdobione buźkami i dobrymi słowami, uczniowie mieli możliwość zostawienia dobrych wiadomości na tablicy pozdrowień oraz zrobić sobie zdjęcie w fotoramce.
Z okazji Dnia Życzliwości Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na Najmilszego Kolegę i Koleżankę oraz Najmilszego Nauczyciela. Oto wyniki:w kategorii klas I - III wygrali:
1. Najmilsza Koleżanka - Marcelina Adamczyk
2. Najmilszy Kolega - Kacper Mazurowski
w kategorii klas IV - VIII wygrali:
1. Najmilsza Koleżanka - Laura Zapałowska
2. Najmilszy Kolega - Oskar Ulążka
w kategorii Najmilszy Nauczyciel:
III miejsce - Pani Elżbieta Pskowska
II miejsce - Pani Ksenia Góźdź
I miejsce - Pan Marek Bazyluk.
16
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień świętujemy już we wtorek😀😀😀
"Szkoła do Hymnu"
Społeczność uczniowska, jak co roku, włączyła się w ogólnopolską akcję “Szkoła do Hymnu” zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. 10 listopada punktualnie o godz. 11:11 odśpiewaliśmy uroczyście 4 zwrotki Hymnu Narodowego.
Hymn państwowy to nie tylko zbiór słów i dźwięków, lecz pieśń niosąca ze sobą historię, wartości i dumę narodu. Wprowadzenie go do szkolnego życia to doskonała okazja do budowania edukacji patriotycznej. Słuchając i śpiewając hymn, uczniowie uczą się szacunku do symboli narodowych oraz rozwijają świadomość swojej przynależności do wspólnoty państwowej.
IX Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej „Tobie, Polsko”
Nowa galeria IX Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej „Tobie, Polsko” została dodana do albumu fotograficznego
348 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej w Biedaszkach odbył się IX Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej ,,Tobie, Polsko”, który zorganizowano pod patronatem Wójta Gminy Kętrzyn Pawła Bobrowskiego, Komendanta Powiatowej Policji w Kętrzynie insp. Dariusza Ślęzaka oraz dowódcy 41. Batalionu Lekkiej Piechoty w Giżycku ppłk Roberta Markiewicza.
Występy młodych wykonawców oceniało jury w składzie: Anna Abramowicz – Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn, podinspektor Marta Umbras – pierwszy zastępca Komendanta Powiatowej Policji w Kętrzynie, porucznik Krystian Głowacki – reprezentujący 41. Batalion Lekkiej Piechoty w Giżycku, Bożena Musielak – pracownik Biblioteki Publicznej w Kętrzynie i Adam Kowalski – muzyk i dyrygent chóru w Sanktuarium Maryjnym w Św. Lipce.
Wśród zaproszonych gości miło nam było również przywitać Tomasza Ziarka i Wojciecha Marczaka – wizytatorów Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Teresę Juchniewicz – przewodniczącą Rady Gminy Kętrzyn, Martę Szmyd – Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, asp. Monikę Danielak i st. aspirant Ewelinę Piaścik z Komendy Powiatowej Policji
w Kętrzynie, Piotra Wiśniewskiego – prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętrzynie, ojca Grzegorza Nogala – proboszcza w Sanktuarium Maryjnym w Św. Lipce, Leokadię Kajcińską – przewodniczącą Komisji Oświaty w Urzędzie Gminy Kętrzyn, Beatę Bohdanowicz – radną Gminy Kętrzyn, Bożenę Ciborską – sołtys Biedaszek, Zofię Kuriatę – sołtys Linkowa, Wioletę Łazarczyk – przewodniczącą Rady Rodziców oraz dyrektorów gminnych szkół podstawowych: panią Olgę Wanago, pana Jarosława Charkota, pana Jerzego Pruszyńskiego oraz panią Elżbietę Pskowską.Celem festiwalu była popularyzacja wśród dzieci i dorosłych pieśni patriotycznych,
a tym samym wzmacnianie ich tożsamości narodowej.Wykonawcami tradycyjnych oraz współczesnych utworów o tematyce patriotycznej
i niepodległościowej byli uczniowie z gminnych szkół podstawowych. Powołane do oceny
występu jury brało pod uwagę nie tylko zgodność tematyczną, dobór repertuaru, ale również muzykalność, intonację wykonania i ogólny wyraz artystyczny.Laureaci festiwalu:
W kategorii solista klasa IV:
I miejsce zajęła Amelia Dybek SP Wilkowo
II miejsce zajęła Lena Kossakowska SP Biedaszki
III miejsce zajęła Magdalena Makutunowicz SP Nakomiady
SP w Kruszewcu nie wytypowała solisty w/w kategorii
W kategorii solista klasa V:
I miejsce zajęła Amelia Bubul SP Kruszewiec
II miejsce zajęła Lena Sielska SP Biedaszki
III miejsce zajęła Alicja Łopacka SP Nakomiady
IV miejsce zajęła Maria Grzywna SP Wilkowo
W kategorii solista klasa VI
I miejsce zajął Wojciech Kacprzycki SP Biedaszki
II miejsce zajęła Edyta Leontowicz SP Kruszewiec
III miejsce zajęła Oliwia Olszewska SP Wilkowo
IV miejsce zajęła Lena Matusiak SP Nakomiady
W kategorii solista klasa VII
I miejsce zajęła Lena Czerepak SP Wilkowo
II miejsce zajęła Edyta Leontowicz SP Kruszewiec
III miejsce zajęła Lena Stelmaszczyk SP Biedaszki
IV miejsce zajęła Zuzanna Both SP Nakomiady
W kategorii solista klasa VIII
I miejsce zajęła Milena Bagińska SP Biedaszki
II miejsce zajęła Maja Domaszczyńska SP Nakomiady
SP w Kruszewcu i SP w Wilkowie nie wytypowały solistów w/w kategorii.
W kategorii zespół
I miejsce SP Biedaszki
II miejsce SP Wilkowo
III miejsce SP Kruszewiec
IV miejsce SP Nakomiady
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Kętrzyn, Pawła Bobrowskiego i dowódcę 41. Batalionu Lekkiej Piechoty w Giżycku ppłk Roberta Markiewicza. Laureatami nagród WOT zostali:
I miejsce Amelia Bubul SP Kruszewiec
II miejsce Wojciech Kacprzycki SP Biedaszki
III miejsce Amelia Dybek SP Wilkowo
Festiwal nie jest przedsięwzięciem łatwym, ale jest możliwy do zorganizowania nawet przez małą szkołę, czego jesteśmy przykładem. Daje dużo satysfakcji osobom, które uczestniczą w jego realizacji oraz uczestnikom, którzy mogą wystąpić na scenie przed tak dużą publicznością. Spotkanie w takiej formie rozbudza zainteresowania śpiewem. Sprawia, że młode pokolenie przywołuje historię naszego narodu, uczy patriotyzmu – w czasach, w których słowo patriotyzm często nie jest przez młodych ludzi rozumiane. Mamy nadzieję, że uczucia patriotyczne zaowocują w ich postawach w życiu dorosłym. Dziękujemy nauczycielom muzyki, którzy przygotowali uczniów do konkursu Dorocie Wiktorek ze SP Wilkowo, Alicji Krawczyk ze SP w Kruszewcu i Zbigniewowi Więcierzewskiemu ze SP w Nakomiadach.
ZAPRASZAMY
Dzień Postaci z Bajek
3 listopada 2023 r. przedszkolaki z grupy Misie i Smerfy oraz uczniowie klasy I wzięli udział w obchodach Dnia Postaci z Bajek. Święto co roku obchodzone jest w dniu 5 listopada. Data nie jest przypadkowa, bowiem jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek, Walta Disneya. Ich treści bawią i rozweselają, ale też przekazują ważne prawdy życiowe, kolejnemu już pokoleniu młodych odbiorców. Z tej okazji odbyło się przedstawienie pt.: „Czerwony Kapturek”, z którym przyjechały do nas panie z Gminnego Ośrodka Kultury. Po spektaklu, panie, zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w quizach, podczas których wykazywały się wiedzą i znajomością najpopularniejszych bajek oraz postaci bajkowych, odgadywały zagadki, a także brały udział w grach i zabawach ruchowych związanych z tematyką zajęć. Na koniec bajkowego, pełnego radości i dobrej zabawy dnia, wszystkie grupy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Biedaszkach w roku 2023 przystąpiła do programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.
Placówka otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 3 125,00 zł.
Część środków (2 500,00 zł) została przeznaczona na:
- wzbogacenie zasobów biblioteki, zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego.
Pozostała suma – 625,00 zł. zostanie przeznaczona na realizację działań promujących czytelnictwo m.in.
- organizacja przedszkolnego konkursu recytatorskiego;
- organizacja przedszkolnego konkursu plastycznego;
- wycieczka do biblioteki publicznej;
- udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym promującym czytelnictwo „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury”;
- wycieczka do biblioteki publicznej;
- zdobywanie wiedzy na temat pracy bibliotekarza oraz zasad funkcjonowania biblioteki;
- organizowanie wspólnych imprez bibliotecznych;
- pogadanka dla rodziców „Wpływ czytania na rozwój dzieci”;
- głośne czytanie dzieciom przez nauczyciela oraz zaproszonych rodziców i gości.
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
- 16
We wtorek 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W ramach obchodów przeprowadziliśmy akcję promocyjną wśród uczniów. Rozdaliśmy ulotki informujące, gdzie i u kogo można szukać pomocy w trudnej sytuacji oraz jak dbać o dobrą kondycję psychiczną. Wykonaliśmy ogólnodostępną gazetkę, gdzie zaktualizowaliśmy numery telefonów instytucji oferujących pomoc i wsparcie. Nauczyciele w tym dniu znaleźli podczas zajęć czas na chwilę relaksu przy muzyce.
W dniu 12 października mieliśmy przyjemność gościć u siebie panią psycholog Beatę Podlawską z Powiatowego Ośrodka Wspierania Edukacji w Kętrzynie, która przybliżyła nam tematykę i przekazała wiele cennych rad na temat wpływu relacji międzyludzkich na zdrowie psychiczne.
Celem akcji była promocja zdrowia psychicznego oraz zwrócenie uwagi na powszechnie występujący problem.
Dzień Nauczyciela
- 6
Dnia 13 października 2023 roku Samorząd Uczniowski zamienił naszą szkołę w Hollywood i z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizował Galę Rozdania Nauczycielskich Oscarów.
W części artystycznej, którą poprowadzili Milena Bagińska i Oskar Ulążka, przyznano wyróżnienia dla nauczycieli oraz pracowników szkoły. Były nominacje w wielu kategoriach, wręczanie statuetek oraz przemówienie laureatki najważniejszej nagrody - „Reżysera Roku”, czyli Pani Dyrektor Elżbiety Pskowskiej.
Jak to na gali bywa nie zabrakło muzycznych atrakcji. Szkolny zespół muzyczny pod przewodnictwem pani Lilli Duczek zaśpiewał piosenkę pt. „Za każdy uśmiech twój” oraz wysłuchaliśmy humorystycznej piosenki składającej się wyłącznie z tekstów nauczycieli, które każdy uczeń słyszał na pewno niejednokrotnie.
Emocji nie brakowało. Wszystkie tytuły były przyjęte z uśmiechem, a czasami z wielkim zaskoczeniem.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
30 września 2023 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu brali udział zarówno uczniowie i nauczyciele, głosowanie było tajne. Głosujący otrzymywali dwie karty do głosowania – na kandydatów i na opiekunów. Po podliczeniu głosów opiekunami zostały – pani Katarzyna Grabowska i pani Ewa Woźniak, natomiast do składu Samorządu weszli:
- Laura Zapałowska – przewodnicząca (klasa 8)
- Oskar Ulążka – zastępca (klasa 4)
- Lena Sielska – klasa 4
- Lena Stelmaszczyk – klasa 6
- Milena Bagińska – klasa 6
- Aleksandra Alot – klasa 6
Po ogłoszeniu wyników nowy skład Samorządu odbył pierwsze zebranie, na którym zostały przekazane gratulacje i plan pracy samorządu na pierwszy semestr roku szkolnego.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie