W piątek 15 listopada 2024 r. uczniowie klas 1- 3 po raz kolejny przyłączyli się do programu edukacyjnego,, Śniadanie daje moc". Celem akcji jest promowanie zasad zdrowego odżywiania oraz zwiększanie świadomości uczniów na temat roli śniadania.
Program edukacyjny "Śniadanie daje moc"
Dzień Postaci z Bajek w naszej szkole
Z okazji Dnia Postaci z Bajek naszą szkołę odwiedziły panie z Gminnego Ośrodka Kultury, które przygotowały dla nas teatrzyk pt. „Jaś i Małgosia”. Sala gimnastyczna zamieniła się w bajkową scenę, a uczniowie z zapartym tchem śledzili losy dzielnego rodzeństwa, które odważnie zmagało się z napotkanymi wyzwaniami.
Po spektaklu dzieci miały okazję wziąć udział w różnych zabawach, które poprowadziły panie z GOK-u. Nie zabrakło też tańców, które rozgrzały wszystkich i wywołały szerokie uśmiechy na twarzach. Dzieci mogły wczuć się w rolę swoich ulubionych bajkowych bohaterów, co sprawiło, że ten dzień był dla nich wyjątkowy. Była to doskonała okazja, by przypomnieć sobie najpiękniejsze bajki oraz spędzić czas w radosnej i twórczej atmosferze.
17
"Chłopcy z Biedaszek w podwójnej koronie!
6 listopada nasi chłopcy wzięli udział w gminnych eliminacjach piłki nożnej halowej w Karolewie. Drużyna, składająca się z uczniów klas III - VI została zgłoszona w dwóch kategoriach- klas IV - VI oraz VII - VIII.
Wyniki turniejów:
1. Kategoria młodsza:
Biedaszki – Nakomiady 6:0
Kruszewiec – Wilkowo 8:0
Biedaszki – Wilkowo 8:0
Kruszewiec – Nakomiady 12:0
Biedaszki – Kruszewiec 2:0
Wilkowo – Nakomiady 0:0 dogrywka 1:0
2. Kategoria starsza:
Kruszewiec – Wilkowo 4:0
Biedaszki – Wilkowo 3:2
Biedaszki – Kruszewiec 2:1
Końcowa klasyfikacja:
Grupa młodsza:
- SP Biedaszki
- SP Kruszewiec
- SP Wilkowo
- SP Nakomiady
Grupa starsza:
- SP Biedaszki
- SP Kruszewiec
- SP. Wilkowo
Skład zwycięskiej drużyny:
1.Mikołaj Tarasewicz
2. Kacper Mazurowski
3. Marcel Pietkiewicz
4. Fabian Zalewski
5. Michał Skórski
6. Michał Gajewski
7. Maciej Popielarz
8. Oskar Ulążka
9. Sebastian Nikiel
10. Kacper Bodnar
„Szkoła do hymnu” 2024
Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu", której celem jest uczczenie Narodowego Święta Niepodległości. 8 listopada, o godzinie 11:11, cała społeczność szkolna zebrała się, aby wspólnie zaśpiewać "Mazurka Dąbrowskiego". To wyjątkowe wydarzenie miało na celu kształtowanie postaw patriotycznych wśród uczniów oraz integrację całej naszej szkoły wokół wspólnej tradycji. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział i uczcili ten ważny moment w historii Polski!
X Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej "Tobie, Polsko"
Fotorelacja z Festiwalu cz. 2
57
X Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej "Tobie Polsko"
W tym roku odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Tobie Polsko” pod patronatem Wójta Gminy Kętrzyn Pawła Bobrowskiego, Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie Małgorzaty Krzyżewskiej, Dowódcy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Giżycku ppłk Roberta Markiewicza, organizowanego w naszej szkole z okazji Święta Niepodległości. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono mieszkańców, artystów oraz miłośników muzyki patriotycznej. Festiwal jest wyjątkową okazją do wspólnego świętowania wartości, które łączą Polaków, przypomnienia historii i uczczenia bohaterów narodowych.
W tym roku nasz festiwal przybrał inną formę niż dziewięć poprzednich edycji, zamiast formy konkursowej był to koncert, w którym udział wzięli:
- Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wilkowie,
- Szkoła Podstawowa w Kruszewcu,
- Szkoła Podstawowa w Nakomiadach,
- Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętrzynie
- Chór Świętolipski,
- Uczniowie ze Szkoły Muzycznej w Kętrzynie i Mrągowie,
- Pani Karolina Zajk – Prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Linkowie
oraz uczniowie naszej Szkoły
Festiwal rozpoczął się o godzinie 17:00 od oficjalnego powitania gości przez Panią Dyrektor Elżbietę Pskowską. W przemówieniu podkreśliła znaczenie pamięci historycznej oraz to, jak ważne jest przekazywanie młodym pokoleniom wartości patriotycznych.
Uczestnicy mieli okazję zaprezentować własne interpretacje klasycznych utworów patriotycznych, takich jak „Niepodległa”, „Szara piechota” czy „Mamo, tyś płakała”
Podczas festiwalu najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali „Taniec dla Niepodległej”; Chór Świętolipski wykonał specjalny program składający się z pieśni patriotycznych. Na zakończenie wieczoru na scenie pojawiła się Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętrzynie, która porwała wszystkich obecnych do wspólnego śpiewania pieśni.
Festiwal zakończył się wspólnym odśpiewaniem „Roty” przy akompaniamencie Orkiestry. W ten sposób po raz 10. oddaliśmy wspólnie z całą lokalną społecznością hołd Ojczyźnie i zakończyliśmy to piękne, pełne patriotyzmu wydarzenie. Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej to już tradycja, która jednoczy społeczność lokalną, zachęca do refleksji nad historią i pomaga przekazywać młodym pokoleniom najważniejsze wartości narodowe.
Jubileuszowa edycja festiwalu przeszła do historii jako wyjątkowe wydarzenie, które przypomniało wszystkim o wspólnych korzeniach i dumie narodowej. Dziękujemy wszystkim przybyłym za wspólne świętowanie i już teraz zapraszamy za rok! Niech żyje Polska! Niech żyje Niepodległa!
20
Cyrk "Szok" w naszej szkole
Dziś naszą szkołę odwiedził cyrk Szok, przynosząc ze sobą mnóstwo emocji i niezapomnianych wrażeń! Artyści zaprezentowali wyjątkowy pokaz, który oczarował uczniów i nauczycieli, wprowadzając wszystkich w magiczny świat cyrkowej sztuki.
W programie znalazły się pokazy akrobatyczne, żonglerka oraz występy klaunów, które wzbudziły zarówno podziw, jak i salwy śmiechu. Wielką atrakcją była także iluzja – tajemnicze sztuczki i zaskakujące efekty wywołały ogromne zainteresowanie, a na sali często słychać było okrzyki zdziwienia.
Był to dzień pełen zabawy i radości, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych.
9
Powiatowy turniej "Z orlika na stadion"
10 października drużyna piłkarska z naszej szkoły uczestniczyła w powiatowym turnieju z cyklu "Z orlika na stadion" . Po dwóch zwycięstwach i jednej porażce udało się jej awansować do finału regionalnego. Turniej ten odbył się 23 października na boisku przy SP 4 w Kętrzynie. Udział w nim wzięły cztery drużyny- SP 4 Kętrzyn, SP Pozezdrze , SP Węgorzewo oraz SP Biedaszki. Wszystkie spotkania były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie. Nasza drużyna po dwóch zwycięstwach i porażce zajęła w nim drugie miejsce. Ważnym odnotowania jest fakt, iż uczeń naszej szkoły - Oskar Ulążka zdobył koronę króla strzelców zdobywając w turnieju 5 bramek w 3 meczach! Gratulacje!
Skład SP Biedaszki: Kacper Mazurowski, Sebastian Nikiel, Oskar Ulążka(c), Mikołaj Tarasewicz, Michał Skórski, Michał Gajewski, Lena Sielska, Maciej Popielarz, Ksawery Franz, Marcel Pietkiewicz.
Już niedługo odbędą się gminne turnieje halowe, w których na pewno powalczymy!!!
Zachęcamy do głosowania
Pani Joanna Jarmuszewicz została nominowana w PLEBISCYCIE EDUKACYJNYM 2024, w kategorii
Nauczyciel Roku klas 0-III.
Gratulujemy i zachęcamy do głosowania
X Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej
Serdecznie zapraszmy
Świetlicowe zajęcia
W zeszłym tygodniu w ramach tygodniowego tematu na zajęciach świetlicowych „Zwierzęta nasi bracia mniejsi” uczyliśmy się jak troszczyć się o zwierzęta. Uczniowie poznali Deklarację Praw Zwierząt, czytaliśmy ciekawostki o zwierzętach oraz rozmawialiśmy na temat, jakie cechy powinien mieć dobry opiekun zwierząt. Najlepszą częścią tematu było wspólne wykonywanie makiety zoo, to dopiero była współpraca, część uczniów wykonywała plan zoo, a część zwierzątka z plasteliny. Uczniowie bardzo ładnie współpracowali ze sobą przy tym projekcie, było dużo radości, ale także ciężkiej pracy.
Dzień Edukacji Narodowej
- 19
Dzień Pamięci Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Świętego Jana Pawła II na Lotnisku w Wilamowie
„… Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi…”
Stefan Kardynał Wyszyński
Dnia 5 października 2024 roku Poczet Sztandarowy naszej szkoły wziął udział w obchodach Dnia Pamięci Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Świętego Jana Pawła II na lotnisku w Wilamowie.
7
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
30 września 2024 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu brali udział zarówno uczniowie i nauczyciele, głosowanie było tajne. Głosujący otrzymywali dwie karty do głosowania – na kandydatów i na opiekunów. Po podliczeniu głosów opiekunami zostały – pani Katarzyna Grabowska i pani Ewa Woźniak, natomiast do składu Samorządu weszli:
- Marcel Pietkiewicz – przewodniczący (klasa 6)
- Milena Bagińska – zastępca (klasa 7)
- Lena Sielska – klasa 5
- Lena Stelmaszczyk – klasa 7
- Oskar Ulążka – klasa 5
- Kacper Mazurowski – klasa 4
- Daria Samsel – klasa 6
Po ogłoszeniu wyników nowy skład Samorządu odbył pierwsze zebranie, na którym zostały przekazane gratulacje i plan pracy samorządu na pierwszy semestr roku szkolnego.
2
Dzień Chłopaka
30 września odbył się Dzień Chłopaka w naszej szkole. Samorząd Uczniowski w tym roku przygotował słodki poczęstunek dla naszych Chłopców. Został udekorowany także korytarz, aby w tym dniu nasi Chłopcy czuli się wyjątkowo i miło.
Jesień w świetlicy
23 września to pierwszy dzień astronomicznej jesieni, dlatego na zajęciach świetlicowych wspólnie udaliśmy się na jej poszukiwanie. Tak na prawdę pogoda jeszcze jest letnia, ale na naszym placu zabaw już pomału widać żółknące liście, dojrzewające żołędzie i kasztany. Wspólnie zrobiliśmy rysunki kredą, by przywitać Panią Jesień oraz nazbieraliśmy trochę skarbów do naszej sali, aby poczuć jesienny klimat.
Dożynki Gminne w Łazdojach 8 września 2024r.
Dnia 8 września 2024 roku nasz Poczet Sztandarowy wziął udział w Gminnych Dożynkach w Łazdojach. W dniu dożynek gminnych sztandar szkoły to symbol nie tylko edukacji, ale także silnego związku lokalnej społeczności z tradycją i wartościami. Sztandar towarzyszy wielu ważnym wydarzeniom, a jego obecność na dożynkach podkreśla wagę edukacji w życiu mieszkańców wsi oraz ciągłość międzypokoleniowej współpracy.
Sztandar to nieodłączny element każdej szkoły, będący znakiem tożsamości placówki i jej misji. Zazwyczaj na sztandarze widnieje herb szkoły lub gminy, nazwa instytucji oraz symboliczne hasła związane z edukacją, tradycją i wartościami moralnymi. Na dożynkach sztandar przypomina o roli edukacji w kształtowaniu obywatelskich postaw i wspólnego dobra.
Jego obecność na uroczystości dożynkowej nie jest przypadkowa. Dożynki, które obchodzone są jako święto plonów, mają głębokie korzenie w polskiej tradycji. Dziękczynienie za udane zbiory to czas, w którym społeczność wiejska wspólnie świętuje zakończenie sezonu rolniczego. Szkoła, jako centrum edukacji i kultury, jest integralną częścią tej społeczności, a jej sztandar przypomina, że wychowanie młodzieży w duchu szacunku do ziemi i tradycji ma kluczowe znaczenie dla przyszłości lokalnej społeczności.
Podczas Dożynek Gminnych sztandar szkoły wziął udział w uroczystej mszy świętej, która tym razem, w związku z piękną pogodą odbyła się w plenerze. Po mszy nasz Sztandar wziął udział w uroczystym orszaku, któremu towarzyszyła duma i poczucie odpowiedzialności. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice są częścią tej symbolicznej chwili. Zazwyczaj młodzież, ubrana w odświętne stroje, niesie sztandar. To moment, który jednoczy zarówno starsze, jak i młodsze pokolenia, przypominając o wspólnym dziedzictwie.
Sztandar szkoły na dożynkach jest wyrazem szacunku dla pracy rolników oraz wyrazem wdzięczności za ich trud. Szkoła pełni rolę edukacyjną nie tylko w zakresie wiedzy akademickiej, ale także w przekazywaniu wartości związanych z pracą na roli, tradycją i kulturą wsi. Obecność sztandaru to symbol jedności i współpracy różnych instytucji na rzecz wspólnego dobra.
Wspólne obchodzenie świąt takich jak dożynki jest doskonałą okazją do tego, aby młodzież mogła zobaczyć, jak ważne jest pielęgnowanie tradycji i dbanie o swoje korzenie. Szkoła, reprezentowana przez Sztandar, ma za zadanie nie tylko przekazywać wiedzę, ale także kształtować wrażliwość na wartości patriotyczne i kulturalne.
Sztandar szkoły na Dożynkach Gminnych jest symbolem głębokiego szacunku dla tradycji, wspólnoty oraz edukacji. Jego obecność podczas uroczystości podkreśla rolę szkoły jako instytucji łączącej pokolenia i dbającej o ciągłość kulturową. To nie tylko symbol placówki oświatowej, ale także znak wspólnej troski o przyszłość lokalnej społeczności i wartości, które ją kształtują.
4
Pasowanie Pierwszoklasistów
W każdej szkole podstawowej uroczystość pasowania na pierwszoklasistę to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu uczniów rozpoczynających swoją edukacyjną przygodę. To dzień, w którym najmłodsi uczniowie oficjalnie stają się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej, a cały proces jest pełen symboliki, emocji i radości. W naszej szkole ta wyjątkowa ceremonia miała miejsce w dniu rozpoczęcia roku szkolnego i pozostawiła niezapomniane wrażenia zarówno w sercach dzieci, jak i ich rodziców.
W dniu pasowania, sala gimnastyczna zapełniła się rodzinami pierwszoklasistów, nauczycielami oraz starszymi uczniami, którzy przyszli wesprzeć swoich młodszych kolegów i koleżanki. Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich zebranych przez Panią Dyrektor, która w swoim przemówieniu podkreśliła, jak ważny to dzień nie tylko dla pierwszaków, ale dla całej szkoły.
„Dziś do naszej społeczności dołączają nowi uczniowie, którzy przez kolejne lata będą kształcić się w tej szkole, rozwijać swoje talenty i zdobywać wiedzę. To wielki zaszczyt i odpowiedzialność, dlatego chcemy Was, drodzy pierwszoklasiści, uroczyście przyjąć do naszej szkolnej rodziny” – mówiła z uśmiechem Pani Dyrektor.
Kulminacyjnym momentem uroczystości był akt pasowania. Pierwszoklasiści ustawili się w szeregu, a do każdego z nich podchodziła Pani Dyrektor, która symbolicznie dotykała ramienia każdego ucznia dużym, ozdobnym ołówkiem. W tym momencie dzieci stawały się pełnoprawnymi uczniami szkoły podstawowej. „Pasuję cię na ucznia!” – te słowa brzmiały jak magiczne zaklęcie, które wywoływało uśmiechy na twarzach dzieci.
Każdy pasowany uczeń otrzymał także pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek.
Po zakończonym akcie pasowania, Pani Dyrektor jeszcze raz podziękowała wszystkim za zaangażowanie i życzyła pierwszoklasistom wielu sukcesów w nauce oraz radości z odkrywania świata wiedzy.
Pasowanie na pierwszoklasistę to wydarzenie, które na długo zapada w pamięć dzieci. To moment, kiedy po raz pierwszy odczuwają, że szkoła staje się ich drugim domem, miejscem pełnym przyjaciół, nauki i zabawy. Tegoroczna uroczystość, pełna wzruszeń, uśmiechów i radości, na pewno pozostanie w sercach wszystkich uczestników jako piękne wspomnienie.
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025
2 września to data, która od pokoleń kojarzy się z początkiem nowego roku szkolnego. W tym dniu, w każdej szkole w Polsce, dzieci i młodzież powracają do szkolnych ławek po wakacyjnej przerwie. Dla wielu uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych, to dzień pełen emocji – od ekscytacji po nieco skrywane obawy przed nowymi wyzwaniami.
Rozpoczęcie roku szkolnego to zawsze wydarzenie pełne wzruszeń i radości. Uczniowie, ubrani w galowe stroje, zgromadzili się na Sali gimnastycznej, gdzie przywitali ich nauczyciele oraz dyrekcja. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, inauguracja miała wyjątkowy charakter. Uroczystość rozpoczęła się od tradycyjnego odśpiewania hymnu narodowego, po którym głos zabrała Pani Dyrektor, witając uczniów, nauczycieli oraz rodziców.
W swoim przemówieniu Pani Dyrektor podkreśliła, jak ważny jest nowy rok szkolny – nie tylko ze względu na kontynuację nauki, ale także na rozwój osobisty każdego ucznia. „Szkoła to miejsce, gdzie zdobywamy wiedzę, ale także uczymy się odpowiedzialności, współpracy i szacunku do innych” – mówiła. Zachęciła uczniów do podejmowania nowych wyzwań i aktywnego uczestnictwa w życiu szkolnym. Słowa te spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem, zwłaszcza wśród uczniów klas pierwszych, dla których był to pierwszy dzień w nowej szkole.
Uroczystość zakończyła się wspólnym spotkaniem uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych, gdzie poznali plany na najbliższe tygodnie oraz otrzymali pierwsze informacje dotyczące organizacji zajęć. Rodzice mieli okazję porozmawiać z nauczycielami i wyrazić swoje oczekiwania wobec nowego roku szkolnego.
Rozpoczęcie roku szkolnego to moment pełen nadziei i pozytywnej energii. Dla wielu uczniów to nowy etap w ich edukacyjnej podróży, który przyniesie nie tylko wiedzę, ale także cenne doświadczenia i wspomnienia na całe życie. Wszyscy zebrani na uroczystości opuszczali szkołę z przekonaniem, że czeka ich owocny i satysfakcjonujący rok.
1
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Drodzy Rodzice oraz Uczniowie! Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się 2 września 2024r. (poniedziałek) o godz. 8.00 w sali gimnastycznej. Odjazd autobusów będzie o godzinie 9.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy!
Archiwum Aktualności
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie